Učbeniški sklad 2023/24

»Plačilo za učenje je znanje.« (judovski)

Na OŠ dr. Franceta Prešerna deluje učbeniški sklad. Z njim vsem učencem šole omogočamo brezplačno izposojo učbenikov, kar sofinancira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Učenci 1., 2. in 3. razreda dobijo ob pričetku šolskega leta brezplačno tudi delovne zvezke. Starši učencev od 4. do 9. razreda kupijo le delovne zvezke, ki jih predlagajo strokovni aktivi učiteljev in potrdi svet staršev šole.

Učenci dobijo učbenike v prvem tednu novega šolskega leta. Vrnejo pa jih zadnji teden pred zaključkom pouka tekočega šolskega leta.  Vsak učenec je dolžan učbenike, ki so mu izposojeni podpisati, oviti in z njimi skrbno ravnati.

Po 12. členu Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov je učenec dolžan plačati odškodnino, če konec leta vrne poškodovan ali uničen učbenik oz. učbenik izgubi. Višina odškodnine je določena z nabavno ceno in starostjo učbenika oz. zaporednim številom uporabe.

Učbeniki, delovni zvezki in potrebščine za tekoče šolsko leto