Dan evropskih avtorjev

Avtor: | Mar 25, 2024 | razstave

25. marca obeležujemo DAN EVROPSKIH AVTORJEV.

S knjižničarko smo mladi knjižničarji tretješolci pobrskali po COBISS-u in pod zavihkom Najbolj brano gradivo izbrali našo šolsko knjižnico. Izdelali smo seznam 100 najbolj branih knjig v tem šolskem letu, ki smo si jih učenci najpogosteje izposodili.

Prva na seznamu je Pekarna Mišmaš pisateljice Svetlane Makarovič – zaradi nas, tretješolcev, ki si to knjigo vestno izposojamo za domače branje.

Poleg slovenskih so na seznamu tudi knjige evropskih avtorjev, ki jih pa berejo na predmetni stopnji.

Najpogosteje si izposojamo in beremo Matildo Roalda Dahla, za njo pa V morju so krokodili, ki jo je napisal italijanski avtor Fabio Geda.

Poleg omenjenih smo na knjižnih policah poiskali še ostalih 14 in pripravili razstavo DAN EVROPSKIH AVTORJEV pred šolsko knjižnico. Vabljeni na ogled!

O dnevu evropskih avtorjev smo 25. 3. 2024 poročali tudi na šolskem radiu (voditelja Jan Košir, 9. a in Florjan Cebin, 3. e).

Učenci knjižničarskega krožka (3. c in 3. e) in knjižničarka Majda